Rezygnacja z diety Dukana i dalsze postępowanie

Obecnie zrezygnowałam z diety Dukana, na której schudłam 5 kg w miesiąc. Mam 178 cm wzrostu i ważę 61,2. Początkowo ważyłam 67 kg ale nie od początku miałam Dukana. Od dzisiejszego dnia postanowiłam z niej zrezygnować i wprowadzić zdrową dietę bogatą w między innymi orzechy, owoce, kasze itp. Czy dobrze robię? Oczywiście 5 posiłków dziennie, niedużych, ponieważ boje się efektu JOJO.. Uda mi się dalej chudnąć rezygnując z Dukana i wprowadzając nową dietę? Jaką kaloryczność powinnam przyjmować?
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Czy dieta cud istnieje?

Wiele osób, które chciałyby schudnąć, liczą, że w końcu trafią na cudowną dietę. Chcą zrzucić zbędne kilogramy bez zbędnego wysiłku. Czy to możliwe? Obejrzyj film i sprawdź.

Witam.
Osoby stosujące dietę Dukana najczęściej wracają do swojej dawnej masy ciała. Najlepiej sprawdzają się indywidualnie dopasowane jadłospisy układane przez dietetyka. Poniżej podam zalecenia do zdrowej diety, które powinny być podstawą racjonalnego żywienia każdego z nas.
1. Codzienna aktywność fizyczna (ćwiczenia gimnastyczne, jazda rowerem, taniec, spacery itp.) oraz odpowiednia dieta pomaga w zachowaniu pełni zdrowia i kondycji.
2. Podstawą prawidłowej diety jest różnorodność spożywanych produktów.
Jedz 3 – 5 posiłków dziennie w odstępach nie dłuższych niż 4 godziny. Dzień zaczynaj od śniadania.
3. Pełnoziarniste produkty zbożowe (np. chleb razowy, chleb pełnoziarnisty, grube kasze, ryż brązowy) powinny być dla ciebie głównym źródłem energii.
4. Pamiętaj o codziennym spożywaniu warzyw i owoców. Zalecana jest przewaga warzyw nad owocami.
5. Każdego dnia co najmniej dwa razy spożywaj mleko i jego przetwory: jogurty, kefiry, sery.
6. Spożywaj mniej tłuszczów zwierzęcych (smalec, tłuste mięsa), a więcej tłuszczów roślinnych (olej rzepakowy, oliwa z oliwek).
7. Źródłem białka w twojej diecie powinny być: mięso drobiowe, ryby oraz nasiona roślin strączkowych np. soja, groch, fasola. Ograniczaj spożycie tłustego mięsa czerwonego.
8. W codziennej diecie ograniczaj spożycie soli i słodyczy (źródła „pustych” kalorii).
9. Pij wystarczającą ilość wody – minimum 2 litry dziennie.
10. Unikaj alkoholu.
Zapraszam również na stronę diet-coaching.xaa.pl - stronę poświęconą zdrowemu odżywianiu.
Pozdrawiam, Dietetyk Patrycja Sankowska

0
Anna Porada Dietetyk, Wrocław
43 poziom zaufania

Witam serdecznie, powiedziałabym, że 1200-1500kcal, ale bez wywiadu żywieniowego i szerszych informacji nie mogę więcej Pani pomóc. Proszę starać się spożywać węglowodany w ograniczonych ilościach do g. 16:00 później już tylko białka i tłuszcze oraz dołączyć trening aerobowy, co najmniej 1h dziennie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty