Rozchwianie emocjonalne przy stosowaniu tabletek antykoncepcyjnych

Ostatnio (od 3-4 tyg.) niemal codziennie płaczę. Łatwo się rozklejam (czy to z nadmiaru pozytywnych, czy negatywnych emocji). Ogólnie dużo się martwię, stresuję, przejmuję. Jestem przybita (najczęściej dopada mnie to wieczorami). Mam trochę problemów, ale nie powinnam aż tak reagować... Czy antykoncepcja hormonalna, którą stosuję od 1.5 m-ca, mogła mieć wpływ na mój nastrój? Co mogę zrobić?

Dzień dobry
Czytam "mam trochę problemów, ale nie powinnam aż tak reagować". Każdy z nas czy ja, czy pani, czy inni użytkownicy portalu mamy swoje problemy. Czasami jednak jest tak że zestawienie: problemy + tabletki + stres = problemy z nastrojem. Czyli aby można było pomóc sobie to warto wykonać kilka kroków czyli skorzystać z informacji zarówno u ginekologa jak i porozmawiać z psychoterapeuta.
pozdrawiam
anna suligowska

Tak, hormony mogą mieć przeróżny wpływ na ludzie funkcjonowanie emocjonalne. Myślę, że w pierwszej kolejności powinna Pani porozmawiać o tym ze swoim ginekologiem i zapytać o takie działanie przepisanych tabletek. Natomiast jeżeli ma pani ponadto problemy emocjonalne, które również mogą być przyczyną takich objawów, to może warto rozważyć wizytę u psychoterapeuty.