Rozpoznana jaskra obuoczna niskiego ciśnienia

Witam serdecznie. Chciałam podziękować za odpowiedź na moje wcześniejsze pytanie. Jestem wdzięczna Państwu. Nie dopowiedziałam jednak,że mam rozpoznaną jaskrę obuoczną niskiego ciśnienia. W szpitalu właśnie była wykryta ta choroba, dowiedziałam się też, że mam ukrytego zeza - nie wiem co to znaczy.Ponadto niedowidzę, jestem krótkowidzem.Ostatnio przydarza mi się prawie wpaść pod samochód. Na szczęście nic mi się nie stało. Chyba nie powinnam mówić o tym Komisji Lekarskiej. Wstydzę się.

Aleksander Ropielewski

Żadna choroba nie powinna być skrywana przed lekarzem, ponieważ może doprowadzić to do złego i szkodliwego leczenia, poza tym na prawdę bycie chorym to nie wstyd, zwłaszcza z punktu widzenia lekarza, który traktuje chorobę i pacjenta z szacunkiem.