Rurka tracheostomijna po udarze mózgu i móżdżku

Witam. Mam pytanie moj partner 3 msc temu ,przeszedl udar mozgu i mozdzku...stan byl krytyczny ale pomalu z tego wychodzi.Mieszkamy w Kielcach.Moj partner obecnie przebywa u mnie w domu ma rurke tracheostomijna i pega...chcialabym aby kto nam pomogl ...na Kielecki szpital nie mamy co liczyc oni stwierdzili,ze juz zrobili wszystko co mogli.Zastanawia mnie ,kiedy mozna usunac rurke,podkreslam rowniez ,ze on oddycha samodzielnie..Jezeli mozna to prosze o kontakt
KOBIETA, 39 LAT ponad rok temu

Leczenie chirurgiczne chrapania

Chrapanie to powszechna dolegliwość. Dlatego wiele osób ją bagatelizuje. Zdarza się jednak, że w celu poradzenia sobie z tym problemem konieczne jest leczenie chirurgiczne.

Warto skonsultować się z laryngologiem, ponieważ zanim usunie się rurkę tracheostomijną należy wykonać badanie, które pokaże czy można rurkę usunąć. Tera Pani partner oddycha samodzielnie, bo pomaga mu w tym właśnie rurka. PEG pomaga w karmieniu, najprawdopodobniej były po udarze zaburzenia połykania. To co Pani pisze, to za mało informacji, mogę tylko przypuszczać,że Pani partner miał udar pnia mózgu i dlatego podjęto takie działania. Proszę skontaktować się z neurologiem, który oceni stan pacjenta.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty