Rwące bóle w kończynach i w okolicy serca a wolna przemiana materii

Mam 40 lat.Od pewnego czasu dokuczają mi pewne bóle,np.rwanie w lewym udzie,ból w lewym biodrze,a także bóle w rękach,bóle w okolicy serca,czasem udaje mi się te bóle "rozchodzić",ale nawracają,raz są słabsze,raz silniejsze.Prowadzę siedzący tryb życia i czuję,że przemiana materii się spowolniła.Czy owe bóle mogą być objawami wolnej przemiany materii i zaparć?
40 LAT ponad rok temu

Wskazane bóle będą raczej nerwobólami, szczególnie, jeśli pojawiają się w różnych miejscach, raczej na pewno nie są spowodowane spowolnieniem metabolizmu ani zaparciami.
Zaparcia mogą powodować bóle w okolicach podbrzusza, kłucia w okolicach, które zazwyczaj określamy błędnie jako "ból nerki czy korzonki" (z tyłu, w okolicy połączenia pośladków z plecami) bądź uciążliwe uczucie wzdęcia czy kolki.
Czasem też pełne jelito uciska na zakończenia nerwowe, jednak z pewnością nie w tak szerokim, jak zostało wskazane zakresie.
Myślę, że można spróbować pozbyć się powyższych bóli na początek poprzez rozładowanie stresu i poprawienie kondycji fizycznej.
Polecam ogólne ćwiczenia (lekkie siłowe - ogólnorozwojowe, aerobowe typu spacery, rower lub ćwiczenia na urządzeniach w rodzaju orbitrek, rowerek, taniec lub pływanie).
Zyska na takim rozwiązaniu zarówno przemiana materii, jaki i uregulują się wypróżnienia, a endorfiny wyzwalane przez ćwiczenia na pewno pomogą rozładować stres i poprawią humor.
Dietetycznym doskonałym sposobem na zaparcia jest kefir lub 2 szklanki ciepłej wody na czczo lub woda po kiszonych ogórkach oraz 1 czubata łyżka siemienia lnianego zaparzona gorącą wodą (należy wypić powstały kisielek). Te metody sprawdziły się w większości przypadków zaparć w mojej praktyce.
Gdyby bóle utrzymywały się nadal, polecałabym zasięgnąć porady lekarza.