Szybka przemiana materii i korzystanie z toalety po posiłku

Chłopak -19 Lat, wzrost 182 cm. Ważę około 62 kilogramów. Mam strasznie szybką przemianę materii, około 15-20 minut po posiłku odczuwam ze juz muszę skorzystać z toalety. Jest to dla mnie uciążliwe jem dużo i w miarę zdrowo, lecz nie mogę przytyć. Jak mogę temu zapobiec?

Przemiana materii to nie to samo co częstotliwość wypróżnień.
Podstawowe pytanie to to, czy stolce są luźne i niezwykłe (nie zwarte, leiste, biegunkowate) czy "normalne". Może być tak że je Pan duże objętości pokarmów i naturalnie po posiłku następuje wzmożony ruch jelit > czyli robi się miejsce na kolejną dawkę jedzonka.

U pewnych osób bywa tak, że mimo pochłaniania monstrualnych ilości jedzenia nie przybierają na wadze - to taki plus i minus zarazem ;)

Jeśli wypróżnienia są bolesne a stolce są "niezwyczajne" to polecam konsultację ze specjalistą. Jeśli nie - nie ma raczej powodu do obaw jeśli Pana BMI mieści się w normie.