Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Szybka przemiana materii i niedowaga

Witam mam problem z przytyciem,ponieważ ważę 60 kg przy wzroście 185 cm.Mam dietę ale to nie pomaga nawet chodziłem na siłownie i brałem środki na masę,ale jeszcze bardziej schudłem.Wiem że mam za szybką przemianę materii.Mieszkam za granicą i nie zbyt dobrze znam język więc lekarz odpada. Proszę o pomoc potrzebuję tabletek bez recepty które zmniejszyły by moje spalanie.Dziękuje z góry Daniel
MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Anemia

Anemia nie powinna być kojarzona z bladym i chudym człowiekiem. Anemia to niedokrwistość, a cierpią na nią głównie kobiety! Sprawdź jakie są tego przyczyny.

Roma Wojtewicz Dietetyk, Poznań
76 poziom zaufania

Witam W tej kwestii spożywanie tabletek i suplementów nie jest zalecane, gdyż mogą one nieść ze sobą poważne konsekwencje zdrowotne. Zalecałabym zwiększenie podaży energii poprzez zdrowe produkty o mniejszej objętości a dużej gęstości odżywczej. Jako przekąskę warto spożywać orzechy, migdały, nasiona słonecznika, pestki dyni, suszone owoce. Spośród produktów zbożowych sięgać po biały ryż, makaron, jasne pieczywo. Spożywanie 5 posiłków dziennie umożliwi dostarczenie większej ilości energii bez efektu obciążenia żołądka dużą objętością posiłków. Jeśli pomimo tego masa ciała nadal będzie malała, konieczny jest kontakt z lekarze, gdyż przyczyną może nie być dieta, czy dziedziczona szybka przemiana materii, a inne aspekty, w tym również choroby.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy