Ryzyko nawrotu anoreksji

Mam 21 lat, 3 lata temu chorowałam na anoreksję. Teraz żyję normalnie, ale ostatnio zaczęłam przybierać na wadze i nie potrafię przestać o tym myśleć, ciągłe patrzenie w lustro paraliżuje całe moje życie, nie mogę się na niczym skupić, nie mogę spokojnie spać. Boję się być gruba i boję się odchudzać, żeby znowu nie wpaść w skrajność- utknęłam i nie wiem, co mam z tym zrobić. Czy to bezpieczne dla takiej osoby jak ja, żeby zacząć się odchudzać, czy jest duże prawdopodobieństwo że anoreksja wróci?

Witam Panią,

jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że anoreksja wróci! Nawet bym powiedziała że nadal jest Pani chora, ponieważ jak tylko zobaczyła Pani wzrost wagi od razu nie jest Pani w stanie normalnie funkcjonować.
Proszę nie robić nic na własną rękę i udać sie do specjalistów - psycholog i dietetyk.
W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk

Witam.Pani objawy są uzasadnione.Zdarzają się Nawrot zaburzeń jedzenia zwłaszcza że podaje Pani że pozostał w Pani lęk przed przybraniem na wadze.Psychoterapia powinna pomóc Pani w uporaniu się z lękami i pomoc w stworzeniu realistycznego obrazu siebie tak żeby nie musiała sie Pani sama z tym borykać.Życzę wytrwałości w psychoterapii i pozdrawiam