Ryzyko powikłań po ospie u 20-latki

witam czy często zdarzaja sie powikłania po ospie lub w czasie u osob w wieku 20 lat?? bo od wczoraj pobolewa mnie głowa troche i juz sobie mysle ze t zapalenie opon mozgowych....a dodam ze ospe przeszlam łagodnie

Renata GrzechociĹska

Reaktywacją wirusa, który mógł pozostać po przechowywaniu ospy jest półpasiec. Dlaczego postawiła Pani od razu taką diagnozę? Prawdopodobnie to zwykły ból głowy. Oczywiście jeśli nie będzie ustepował, nasilał się lub będą pojawiały się niepokojące objawy dodatkowe proszę udać się do lekarza.