Rzucenie nałogów a powrót do sprawości fizycznej

Witam. Od dłuższego czasu pije dosyć sporo alkoholu, oraz palę dosyć sporo papierosów... zaczynam zauważać problemy ze wzwodem i ogólne osłabienie części jąder... Czy rzucenie tych nałogów zwróci mi dawną kondycję fizyczną i psychiczną? Czy już po mnie? Mam dopiero 22 lata a już czuję że zaczynam wkraczać na złą drogę... Wszystko było fajnie dopóki nie zaczęły się kłopoty z intymną strefą... Czuję że to ostatni dzwonek..Czy rzucenie tego wszystkiego pomoże i zwróci mi dawną sprawność seksualną?

Myślę, że warto rzucić nałogi", zgłosić się do Poradni Leczenia Uzależnień, celem zasięgnięcia porady co do ew. leczenia celem utrzymywania abstynencji. Po paru miesiącach-latach sprawność seksualna wraca do normy. Warto zgłosić się również do lekarza seksuologa celem diagnostyki zaburzeń.

Dzień dobry!

Z pewnością rezygnacja z nałogów, ograniczenie alkoholu, regularny sen, zdrowa aktywność fizyczna, zdrowa dieta itp. będą miały pozytywny wpływ na ogólny stan zdrowia, także kondycję seksualną.

Pozdrawiam!