Samoistne zrastanie się przy stwierdzonym ASD

Witam! Mam pytanie odnosnie mojej corki. Ma 5 lat i przed dwoma dniami zostalo u niej swierdzone asd 2 o wielkosci 8mm. Lekarz radzi operowac. Moje pytanie- czy z racji wieku jest jeszcze szansa na samoistne zrosniecie sie dziurki? Sa

Lek. Tomasz Budlewski

tego typu wady grożą nadciśnienia płucnego dlatego konieczne jest postepowanie interwenncyjne, byc moze wystarczy postępowanie w trakcie cewnikowania serca ale to zalezy od umiejscowania zmiany. prosze koniecznie udac się do lekarza kardiologa dzieciego.