Sarkoidoza i fragmenty ziarniny

mam zdiagnozowana sarkoidoze sa obecne limfacyty i fragmenty ziarniny złożone z makrofagów guzy histiocytów i komórek tucznych o niepewnym charakterze i co daleij na czym polega leczenie.

Aleksander Ropielewski

Lekami pierwszego rzutu sa glikokortykosteroidy. Leczenie trwa przynajmniej kilka miesięcy.

Lek. Tomasz Budlewski

Sarkoidaza ale czego? skąd była pobrana próbka? albo lekarz reumatolog albo pulmonolog.