Ścisk żołądka podczas spoczynku

Scisk żołądka Witam od jakiegos czasu mam scisk zoladka jak siedze na kanapie to sciska mnie bardzo zaraz przy sercu. Mialam zrobioną gastroskopoe 2 lata temu i bylo wszytko ok zrobione badania to z kału na helokobakter wynik negatywny , badania krwi ok a mi od 3 tygodni idzie po plecach taki wrzatek i sciska w żołądku nie boli nic procz plecow w odcinku piersiowym . Co to moze byc ? Mieszkam w uk a ze teraz jest ten koronawirus to strach isc do lekarza . Jak mam sobie poradzic biore juz leki na refluks ale za wiele to nie pomaga . Jakie badania wykonac ? Czy konieczna jest drugi raz gastroskopia ? Prosze o szybką pomoc ? Wszytkie badania jakie mialam do teraz to usg brzucha 3 lata temu wszystko ok , 2 lata temu gastrsoskopa tez ok badanie kalu ok morfologia ok , tarczyca nerki watroba z krwi ok ? Czy to moze byc od nerwicy na ktorą cierpie juz 5 lat ? Bardzo jest to uporczywe uczucie poniewaz odrazu jak sciska zoladek barszo ciezko mi sie oddycha z zalatwianiem nie mam problemu , lekki kaszel przy tym towarzyszy ale osluchowo jestem czysta . Dziekuje bardzo za odpowiedz .

Witam Panią
Jeżeli wszystkie badania są w porządku to faktycznie Pani
dolegliwości mogą wynikać z zaburzeń nerwicowych.
Zaburzenia lękowe nie tylko dezorganizują życie,
ale też przynoszą poczucie niepewności i zagubienia,
ograniczają niezależność, hamują aktywność społeczną
i utrudniają normalne funkcjonowanie w społeczeństwie,
zabierając tym samym całą radość życia.
Zaburzeniom nerwicowym często towarzyszy rozdrażnienie,
napięcie psychiczne, znaczne obniżenie nastroju,
nieumiejętność odpoczywania…
Ludzie cierpiący na zaburzenia lękowe często doświadczają
różnych nieprzyjemnych objawów somatycznych
wywołanych rozchwianiem równowagi układu
wegetatywnego, m.in. przyspieszony oddech, uczucie duszności,
ból w okolicach serca, kołatanie serca, przyspieszone tętno,
bóle głowy, zawroty głowy, bezsenność, dolegliwości żołądkowe
i wiele innych dolegliwości, które jeszcze bardziej potęgują ich lęk.
Jednak koncentrowanie się nawet na niewielkich dolegliwościach
powoduje, że lęk o zdrowie i o własne życie narasta
i co raz trudniej go ujarzmić.
Żeby Pani pomóc, trzeba poznać dokładnie naturę
Pani problemu, dotrzeć do źródła Pani dolegliwości
i na tej podstawie opracować właściwą metodę terapii.
Zachęcam Panią do podjęcia psychoterapii.
Terapeuta pomoże Pani uporać się zarówno z objawami
jak i przyczynami zaburzeń nerwicowych
oraz ich konsekwencjami, dzięki czemu odzyska Pani spokój,
równowagę wewnętrzną i radość życia.
Gdyby chciała Pani porozmawiać ze mną o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

Hanna Markiewicz,
psycholog,
e-mail: psycholog24x@gmail.com
tel. 505 075 298,
http://psycholog24online.pl

Witam,
Dziękuję że Pani skorzystała z porady na ABCzdrowie. Końcowa Pani wypowiedź wyjaśnia Pani dolegliwości, ponieważ Pani badania są w porządku, więc pozostaje tylko znerwicowanie. W obecnej sytuacji, kiedy pandemia ogarnęła świat, o nerwy nie trudno. Ale w tym szaleństwie musimy znaleźć takie miejsca które zapewnią nam spokój. Nie wszyscy zachorujemy na koronawirusa, a Pani na pewno nie. Jest Pani bardzo młodą osobą i to jest Pani potencjał do wykorzystania. Proszę zająć się np.: ćwiczeniami fizycznymi. Podpowiedź można znaleźć w internecie, bo jest tego bardzo dużo. To jest dobra metoda na spokój wewnętrzny, dotleni Pani wtedy swoje cało ciało i głowę. A to jest najważniejsze. Proszę też spróbować głęboko oddychać nosem, w serii po siedem. Wdech nosem i wydech nosem. To też dotlenia mózg i ciało, a przede wszystkim płuca. Proszę spróbować znaleźć takie zajęcia w domu, które pozwolą Pani na oderwanie się od stałego myślenia o chorobach. Wykonała Pani niezwykle dużo badań, gratuluje! Ale jest to rękojmia, że jest Pani absolutnie zdrowa. Proszę też znaleźć terapeutę z którym może Pani rozmawiać telefonicznie. Bo szkoda 5 lat Pani życia na łykanie tabletek. Lepiej jest porozmawiać ze specjalistą, który wytłumaczy Pani, dlaczego tworzą się w Pani ciele bóle i silne znerwicowanie. Pozdrawiam serdecznie, Alicja Jankowska