Sekundowe kłucia z tyłu głowy przy nerwicy lękowej

prawdopodbnie mam nerwicę lękową. i zaciskam tez zęby po prawej stronie. od jakiegos czasu mam po prawej str glowy różne najczesciej sekundowe kłucia. raz są dosyć mocne a raz lekkie. najczesciej są z tyłu głowy w miejscu gdzie czlowiek ma takie dwie wystające kosteczki po prawej i lewej stronie. i mnie czesto kłuje własnie po tej prawej. rok temu miałam rezonans-wyszedl ok. miałam tez angiografie-tez ok. czy to moze byc od nerwicy?? dodam, ze mam tez czesto bole glowy przewaznie prawej połowy

Mgr Monika Hibner

Witam,
kiedy wykluczy się przyczyny somatyczne dolegliwości warto skonsultować się z psychoterapeutą. Pozwoli to upewnić się czy nie ma jakiś okoliczności życiowych a za czym idzie emocjonalnych, które mogłyby wpływać na Pani zdrowie.
Bywa, że nie zdajemy sobie sprawy z emocjonalnego obciążenia bieżących lub dawnych wydarzeń.

Pozdrawiam,
Monika Hibner

Witam,
Nadmierne skoncentrowanie na naszych objawach fizycznych często powoduje ich wzrost i nasilenie. To znowu wywołuje w nas myśli lękowe wokół tego co dany objaw może oznaczać. Takie myśli jeszcze mocniej wywołują w nas lęki i nakierowują nas na coraz częstsze sprawdzanie czy objaw fizyczny ma miejsce. To znowu zwiększa skoncentrowanie na nim. Tym samym zaczyna się tworzyć błędne koło które powoduje wzrastanie w nas lęku a nie jego obniżenie.
Warto byłoby aby skonsultowała się Pani z psychoterapeutą który nauczyłby Panią jak radzić sobie ze stanami lękowymi i ich objawami.
Pozdrawiam serdecznie,
Anna Mochnaczewska