Senność i lęk przed wyjściem do ludzi przy Hashimoto

Witam.Bardzo proszę o poradę bo już nie wiem co robic a czuję się coraz gorzej.Mam hasimoto.W czerwcu urodziłam i od tej pory jestem nie do życia.Sama siebie nie poznaje a nie mam na to wpływu.Miałam we wrześniu nadczynnosc tsh 0.01 dostałam thyrozol.Teraz mam tsh ponad 6 a dalej lekarka każe brać ten lek.Wariuje,ledwo się trzymam,nic nie sprawia mi przyjemności,chcę mi się spać,jestem na macierzyńskim a każde wyjście do ludzi budzi we mnie lek ze zrobi mi się słabo albo dopadnie mnie atak panik

Jest Pani w bardzo trudnym okresie. Zaburzenia czynności tarczycy i zmiany hormonalne po urodzeniu dziecka mogą wywoływać opisane objawy, obniżenie nastroju i depresję. Dodatkowo nakłada się na to kryzys rozwojowy związany z urodzeniem dziecka i dużą zmianą w strukturze rodziny. Bardzo ważne jest, aby pozostawała Pani pod opieką lekarza endokrynologa aż do uregulowania gospodarki hormonalnej. Pomocna dla Pani byłaby też pomoc psychologa, z którym mogłaby Pani porozmawiać o swoich problemach i emocjach. Nie wspomina Pani o innych członkach rodziny. Oni również mogą stanowić dla Pani tak bardzo potrzebne wsparcie, nie tylko emocjonalne, ale także instrumentalne (jak choćby pomoc w codziennych czynnościach, umożliwienie wypoczynku, relaksu itp.).

Opisane objawy oprócz tła endokrynologicznego, mogą być związane ze zmianami psychologicznymi w życiu i stresem w związku z narodzinami dziecka. Proszę skorzystać z pomocy psychologa i rozpocząć psychoterapię. Jeśli nie jest możliwe skorzystanie z tradycyjnego gabinetu, można skorzystać z pomocy online (są gabinety pracujące w ten sposób).