Silny ból odbytu podczas defekacji

Witam serdecznie Moim problemem jest straszny ból odbytu przy defekacji i jakiś czas po.Problem pojawił się od czasu porodu (2 mies.temu).Ponadto od kilku lat posiadam taka jakby narośl przy odbycie,jednak żadnych dolegliwosci bólowych nie miałam do czasu porodu.Byłam u lekarza pierwsz.kont.i stwierdził,że to hemoroida.Przepisał leki na rozluźnienie stolca i maść,jednak nie pomogły i dodatkowo pojawiła się taka jakby podłuzna rana.Czy wszystko wskazuje,że to szczelina odbytu? Co powinnam zrobić?

Lek. Bianka Małczuk

Witam. Pojawienie się podłużnej rany może rzeczywiście sugerować pojawienie się szczeliny odbytu. Konieczna jest konsultacja lekarska. Zalecam ponowną wizytę u lekarza rodzinnego - proszę poinformować o dolegliwościach, które pojawiły się u Pani. Lekarz rodzinny może wystawić Pani skierowanie do lekarza chirurga. Pozdrawim