Silny ból po wyrwaniu zębów a chłoniak

Mój mąż po wyrwaniu dwóch zębów odczuwał bardzo duży ból. Na wizycie u lekarza okazało się, że to może być jakieś zakażenie bakteryjne, na które antybiotyki nie pomagały. Wczoraj dowiedzieliśmy się, że to prawdopodobnie chłoniak. Mężowi pobrano szpik do badania. Kompletnie nie rozumiem jak jedno i drugie może być ze sobą powiązane. Proszę o pomoc i wyjaśnienie!
ponad rok temu

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Chłoniak to nowotwór złośliwy, który wywodzi się z układu chłonnego czyli pochodzi od różnych podtypów białych krwinek. Krwinki te są odpowiedzialne za reakcje obronne organizmu w tym za zwalczanie infekcji bakteryjnych. Mąż nie mógł zwalczyć infekcji w jamie ustnej pomimo pomocy z zewnątrz pod postacią antybiotyków. Jednym z powodów może być właśnie upośledzona odporność organizmu i stąd jak mniemam podejrzenie o którym jest mowa. Badanie szpiku powinno wydatnie pomóc w rozpoznaniu w tej sytuacji.