Silny lęk i uczucie fikcji a nerwica lękowa

Witam, od 3 miesięcy po zażyciu substancji psychoaktywnej odczuwam silny lęk, mam wrażenie, że nie istnieje i że całe moje życie to tylko fikcja, bo nie mam pewności że na prawde istnieje. Wszystko wydaje się takie dziwne, inne, rodzi lęk. nawet myśl o śmierci mnie przeraża, i że już zawsze będę się tak czuła. Stwierdzono u mnie nerwice lękową. Czy to może powodować takie odczucia? Czyli najgorsze: jakbym nie istniała i wszystko było tylko fikcją? Całe moje życie? To kiedyś minie? biorę aciprex.

Witam,
w zależności od rodzaju substancji i częstości jej zażywania taki stan może się utrzymywać do kilku miesięcy. Zachęcam skontaktować się z terapeutą uzależnień (nawet, jeśli zażycie tej substancji było wydarzeniem jednorazowym), który będzie w stanie pomóc Pani wrócić do względnej równowagi.
Aciprex zażywa Pani "na własną rękę" czy po kontakcie z lekarzem? Jeśli samodzielnie "znalazła" Pani takie rozwiązanie - proszę również zwrócić się do lekarza. Konieczny jest nadzór lekarski nad pacjentami, którzy zażywają antydepresanty.

Pozdrawiam i trzymam kciuki.

Dzień dobry, rzeczywiście takie objawy mogą występować w nerwicy lękowej. Farmakoterapia pomaga lepiej się poczuć (czasem dzieje się to po kilku tygodniach brania leku). W nerwicy lękowej dobrze jest wspomóc się psychoterapią, która pomoże dotrzeć do powodów nerwicy oraz nauczy jak radzić sobie z napadami lęku. Jest to o tyle ważne, że psychoterapia może przyspieszyć powrót do zdrowia i możliwość zaprzestania brania leków. Pozdrawiam Elżbieta Schabowska