Silny stres a stosowanie Alprox

Witam . Z podwodu silnego stresu( drgawki w nocy, zacinanie się, lęk nasilony, drgawki w dzień, zaniki pamięci, kołatanie serca, drżenie rąk)lekarz w POZ-cie przepisał mi Alprox 0,25 mg mam brac na noc.Lecze się na tezyczkę.Alprox mam brać miesiać , a potem stwierdził , że wdroży mi leczenie Trittico .Mam pytanie czy od tego leku się tyje? czy siada Libido? jak wpływa na watrobe?Zażywam Heparegen.Czy ten lek jest bezpieczny.Doszła bezsennośc tzn rano wstaje jakbym pracował 12h fizycznie.

Witam!

Z opisanymi przez Pana dolegliwościami dobrze byłoby zgłosić się do psychiatry. Lekarz psychiatra może odpowiednio dostosować leczenie do Pana potrzeb i ewentualnie modyfikować je, uwzględniając Pana ogólny stan zdrowia i samopoczucie. Także z lekarzem należy porozmawiać o skutkach ubocznych i możliwych interakcjach między lekami.

Pozdrawiam

Witam Pana,

Mieszka Pan w Warszawie, zatem nie powinien Pan mieć problemów z wizytą u psychiatry (w sensie dostępności lekarzy). Jesli jednak nie dotrze Pan na wizytę psychiatryczną, to proszę poprosić lekarza rodzinnego o włączenie Trittico już teraz (to jest dobry pomysł) . Nie ma sensu przyjmować przez miesiąc alproxu na noc, bo nie zminiejsza on Pana lęku w dzień (zbyt krótki okres półtrwania) i objawy lękowe są nadal w dzień obecne w tym samym nasileniu co przed leczeniem Dodatkowo alprox w tej dawce nie działa nasennie, a jedynie zmniejsza lęk i to w dość krótkiej perspektywie czasowej (po kilku godzinach przestaje działać). Lek trittico nie wpływa na libido, rzadko powoduje tycie ( chyba że w bardzo dużych dawkach). Co do wpływu na wątrobę, to najlepiej oceni to lekarz rodzinny na podstawie Pana badań czynności wątroby oraz planowanej dawki leku.

Pozdrawiam!