Skąd diagnoza schizofrenii?

Jakiś czas temu byłam straszona śmiercią, nękana telefonicznie i na ulicy. To powtarzało się wielokrotnie, punktem kulminacyjnym było otwarcie mi gazu w domu. Zadzwoniłam po policję, ale gdy przyjechali, byłam już w szoku i prosiłam by mnie nie zabijali. Zostałam odwieziona do szpitala psychiatrycznego.Tam nikt mi nie wierzył, że mi grożono przez długi czas tak naprawdę, dostałam zastrzyk i byłam na obserwacji blisko miesiąca. Zdiagnozowano u mnie schizofrenię i wpisano jakieś bzdury w kartę wypisu ze szpitala. Jestem z wykształcenia terapeutą zajęciowym ze specjalizacją psychoterapia i gdy przed tym incydentem z własnej woli chciałam sie przebadać w szpitalu psychiatrycznym, bo zdiagnozowałam u siebie psychozę i stany lekowe, wyśmiano mnie. Nie mam objawów pasujących do schizofrenii, czyli urojenia, omamy, objawy katatoniczne, zaburzenia myślenia, zmniejszona aktywność, mniejsza reaktywność emocjonalna, objawy zaburzeń afektywnych. Dlaczego w takim razie mam taką diagnozę?

KOBIETA, 40 LAT ponad rok temu

Jak przekonać osobę z depresją do wizyty u psychiatry?

Depresja to choroba cywilizacyjna. Wciąż jednak nie jest to dobrze znana choroba. Obejrzyj film i poszerz swoją wiedzę o depresji. Dowiedz się, jak przekonać osobę z depresją do wizyty u specjalisty.

Witam!

Na pytanie, dlaczego ma Pani taką diagnozę może Pani odpowiedzieć lekarz, który Panią badał. Zastanawiające jest, co takiego działo się przed opisaną sytuacją, że rozpoznała Pani u siebie objawy schizofrenii i zaburzeń lękowych. Wspomina Pani, że udała się w celu zdiagnozowania tych problemów do szpitala psychiatrycznego, ale Pani obawy nie zostały potwierdzone. Teraz została wystawiona diagnoza, która byłaby zgodna z Pani wcześniejszymi podejrzeniami co do Pani stanu psychicznego, ale nie zgadza się z nią Pani. Warto zgłosić się do lekarza psychiatry raz jeszcze. Opisała Pani, że była bardzo pobudzona i zalękniona, kiedy została Pani odwieziona do lekarza. W tamtej sytuacji mogła Pani przejawiać cechy zaburzeń psychotycznych. Lekarz widzi Panią w konkretnej sytuacji i na tej podstawie może postawić diagnozę. Dlatego warto zgłosić się do niego raz jeszcze i porozmawiać o problemach. Jeśli uważa Pani, że wystawił błędną diagnozę, warto o tym także powiedzieć. Dodatkowo lekarz będzie mógł Pani wyjaśnić, jakie zauważył u Pani objawy oraz niepokojące zachowania. Może ten kontakt pozwoli Pani wyjaśnić sytuację Pani stanu psychicznego i wystawionej diagnozy.

Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty