Skąd się wziął ten ból zęba?

Na ostatniej wizycie dentystka przeszlifować mi miejsce między 5a6 dolna bo jedzenie mi się tam zbierało a że było ciasno bardzo to mi tam jakby papierem ściętym poszurala. Szczelina zrobiła się większą i jedzenie mi się tak nie wbija ale mam wrażenie że ta 5 bo 6 jest kanalowo leczona jakby mnie boli . Czy to możliwe by po tym poszuraniu za żal mnie boleć ząb?

Jeżeli zbierało się jedzenie to powierzchnia styczna pomiędzy zębami nie była odpowiednio wyprofilowana. Powinno się na na nowo odbudować zęby najlepiej nakładami kompozytowymi bo z tego co Pani napisała zęby były leczone kanałowo. Powiększenie przestrzeni przez polowanie nie jest najlepszym rozwiązaniem.