Skąd te okropne bóle głowy?

Witam. Nazywam się Monika mam 14 lat ważę niecałe 50 kg i mam 170 cm wzrostu. Ostatnio zaczęłam się odchudzać. Przestałam jeść kolację i ograniczyłam się do 2 posiłków dziennie. Ostatnio codziennie miewam okropne bóle głowy. Czy powinnam iść do lekarza ? Trochę się obawiam. Czy to może być coś poważnego czy po prostu mojemu mózgowi brakuje tlenu? Jeszcze muszę wspomnieć że rzadko wychodzę na świeże powietrze ale ostatnio częściej przebywam. Proszę o odp. jak najszybciej ;) pozdrawiam.
14 LAT ponad rok temu

jesteś już bardzo szczupła i zbliżasz się do niedowagi. Proponowałabym wizytę u lekarza, który sprawdzi stan Twojego zdrowia np. czy nie masz anemii lub innych zaburzeń. W tym wieku nie wolno odchudzać się na własną rękę, gdyż możesz sobie zaszkodzić. Twój organizm potrzebuje teraz więcej składników odżywczych do rozwoju, a Ty mu je ograniczasz.

Rezygnacja z posiłków jest dużym błędem. Powinnaś jeść częściej, przynajmniej 4-5 razy dziennie. Lepiej zjeść mniejsze porcje, a w regularnych odstępach, co zapewnia sprawną pracę mózgu, dobre odżywienie i usprawnia metabolizm.

Twoje dolegliwości mogą mieć związek ze złym odżywianiem, ale lepiej będzie jeśli sprawdzisz to u lekarza i wykonasz badania.

Pozdrawiam