Czy muszę schudnąć? Jaka dieta?

Witam. Mam 14 lat, ważę niecałe 50 kg i mam 170 wzrostu. Wszyscy mi mówią że nie powinnam się odchudzać bo rosnę, ale ja chcę ponieważ ostatnio przybyło mi brzuszka ;( i w boczkach, a uda zawsze miałam chude choć ostatnio też mi się "pogrubiły" że tak powiem ;). Od 2 tygodni ćwiczę. Robię po 100 brzuszków i takie tam różne ćwiczenia. Ale to nie pomaga. Teraz jem już tylko 2 posiłki dziennie i nie jadam kolacji. Bardzo chciałabym ważyć tak mniej więcej 40 kg lub trochę więcej. Czy powinnam się odchudzać czy to może mi zaszkodzić ? Monika ;]
14 LAT ponad rok temu

odchudzanie w tym wieku może Ci zdecydowanie zaszkodzić. Twoja masa ciała jest niska jak na Twój wzrost i jeśli jeszcze schudniesz, będziesz mieć niedowagę, która może niekorzystnie odbić się na Twoim zdrowiu. Powinnaś wręcz przytyć kilka kilogramów.

To naturalne, że w okresie dorastania nabierasz bardziej kobiecych kształtów, gdyż w tych miejscach gromadzi się tkanka tłuszczowa. Możesz wykonywać ćwiczenia na dolne partie ciała, ale ich efekty nie będą widoczne po dwóch tygodniach, tylko dopiero po kilku miesiącach regularnych ćwiczeń.

Dwa posiłki to stanowczo za mało. Powinnaś spożyć przynajmniej 4-5 posiłków w miarę regularnych odstępach w ciągu dnia. Wbrew pozorom, to właśnie większa liczba regularnych posiłków sprzyja utrzymaniu zgrabnej sylwetki. Tutaj dowiesz się dlaczego: http://portal.abczdrowie.pl/regularnosc-posilkow-a-dieta

Twoje posiłki powinny być pożywne i wspomagać Twój rozwój i pracę mózgu. Pod żadnym pozrem nie gódź się i nie stosuj diet na własną rękę.

Pozdrawiam