Skąd u mnie codzienny ból w nadbrzuszu?

Mam stwierdzona przepukline rozworu przelykowego przepony.Przez rok bylam na scislej diecie.Wowczas bole nadbrzusza zniknely.Teraz zaczelam znowu wszystko jesc.Dodatkowo co dziennie cwicze po polgodzinki w domu( przysiady,sklony itp.)I znowu pojawil sie codzienny bol w nadbrzuszu.Czy to przez te cwiczenia wysilkowe czy przez przerwanie diety?

Myślę, że i dieta i ćwiczenia mają w tym względzie zasadnicze znaczenie. Odpowiednia dieta i unikanie pewnych ćwiczeń (zwłaszcza skłonów) mogą spowodować całkowite wycofanie się dolegliwości bez specjalnej farmakoterapii.