Skąd wysoki poziom bilirubiny u 2-miesięcznego dziecka?

Witam! U mojego dwumiesięcznego niemowlaka na badaniach wyszedł wynik bilirubiny 10,2. Czemu taki wysoki, jakie podjąć leczenie? Dziecko jest karmione piersią.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Istnieje bardzo wiele przyczyn podwyższonej bilirubiny u dziecka - chorób wątroby, przez hemolizę wewnątrznaczyniową, wchłaniające się krwiaki, inne choroby metaboliczne, niedrożność żółciowa i inne.
Aby znaleźć przyczynę powinna Pani zgłosić się z dzieckiem do lekarza, prawdopodobnie potrzebna będzie hospitalizacja.

Proszę być dobrej myśli i zgłosić się do lekarza kierującego na oznaczenia bilirubiny w celu przedsięwzięcia dalszych kroków diagnostyczno-leczniczych.

Pozdraiwam i życzę powodzenia.