Skaza białkowa u dziecka a spożywanie pokarmów z białkiem przez matkę karmiącą piersią

Proszę odpisać mi na pytanie czy nie trzymanie ścisłej diety podczas karmienia piersią dziecka ze skarżą białkowa wpływa na ból brzucha dziecka.Synek ma bóle brzucha jak kolki a ma 3 miesiące ja karmie piersią a zdiagnozowano u dziecka skaze białkowa.Czasem zdarza mi się zjeść co zawiera nabiał. Proszę o odpowiedz bo nie wiem od czego boli go tak brzuszek.

czasem bywa że nawet po zjedzeniu przez matke trochę masła u dziecka już sa dolegliwości bólowe brzuszka i kolki , proszę spróbować podawac dziecku preparat DELIKOL zawierający enzym pomagający trawić mleko, poza tym flore bakteryjna taka jak podaje się przy antybiotykoterapii , te bakterie też pomagają trawic mleko( np. Dicoflor, Lacidobaby itp.). Jeśli pomimo to dziecko płacze, napina się pręzy to może nie sa kolki tylko problemy ze wzmożonym napięciem które często w 3 miesiącu życia narasta i powoduje u dziecka niepokój, płacz , napinania a rodzice myśla że to kolki.