Skierowanie do szpitala psychiatrycznego

Witam.Od kilku miesięcy chodzę do psychiatry ale nie mam problemów psychicznych tylko bezsennosć.Problem taki że on ciągle pyta a ja nie mogę mówić i się złości. Che mówić jak jest,ale czasem muszę kłamac bo mi każą.Nie wiem bo psychiatra mi nic nie mówi,tylko ciagle że powinnam pójść do szpitala.Jak pyta o myśli samobójcze i czy chce komuś zrobic to mówię ze nie bo sama tego nie chce robić ale to oni tego chcą i czasem mną kierują.Czy jak powiem to może zmusić mnie do pójścia do szpitala?
ponad rok temu

Mgr Kamila Drozd Psycholog

Witam serdecznie! Bardzo dobrze, że poszukuje Pani dla siebie pomocy u lekarza psychiatry. Myślę jednak, że lekarz po kilku spotkaniach musi mieć powody, dla których chce skierować Panią na obserwację do szpitala psychiatrycznego. Twierdzi Pani, że Pani głównym problemem jest bezsenność, jednak sposób, w jaki napisała Pani post, sugeruje, że ma Pani zaburzenia myślenia. Pisze Pani: „muszę kłamać, bo mi każą”, „oni mną kierują”. Kto Pani każe kłamać? Kto wywiera na Panią presję? Najbliżsi, rodzina? Nie znam Pani i drogą wirtualną nie postawię diagnozy, ale brzmi to jakby miała Pani urojenia prześladowcze. Kłamiąc lekarzowi, nie pomoże sobie Pani. Wizyta w szpitalu psychiatrycznym to nic strasznego. Zapewniam. Nie ma się Pani czego obawiać. Jestem pewna, że lekarz psychiatra, do którego Pani chodzi, ma szczere intencje i chce Pani pomóc. Proszę posłuchać jego dobrych rad i stosować się do jego zaleceń. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Dzień Dobry Pani,

Na skierowanie do Szpitala jest potrzeba wyrażenia zgody na leczenie.
Skoro lekarz sugeruje Pani leczenie w Szpitalu, to może warto byłoby to rozważyć?

Życzę tylko dobrych dla Pani wyborów,

irena.mielnik.madej@gmail.com