Inny szpital przyjąłby Panią w ramach leczeni lub diagnostyki. Jeśli chciałaby się Pani nadal leczyć i jest skłonna podjąć wysiłek dalszej pracy nad sobą, myślę, że ma to sens. W trakcie terapii diagnoza będzie także stawiana. Może się ona okazać zgodna z poprzednią. I na pewno poprzednia diagnoza będzie brana pod uwagę, jednak nie będzie to przesądzające. Raczej to z jakimi objawami się Pani zgłosi i jak przebiegać będzie terapia będzie podstawa do postawienia diagnozy.
Żadna diagnoza lekarska nigdy nie jest ostateczna. Diagnoza psychiatryczna często jest związana z objawami, które wystepują w momencie badania/pobytu w szpitalu czy wynikają z wywiadu. Jeśli nie zgadza się pani z diagnozą zawsze można udać się do innego lekarza i zasięgnąć jego porady. Tak zwane konsultacje z innymi lekarzami są powszechne w całej medycynie nie tylko w psychiatrii.
Beata Szymik
Proszę o ponowna konsultację u lekarza psychiatry w trybie ambulatoryjnym (Poradnia Zdrowia Psychicznego/Gabinet Prywatny)
Dzień Dobry.
Zawsze ma Pani prawo do konsultacji swoich objawów u innego psychiatry. Jeśli ma Pani wątpliwości co do słuszności diagnozy proszę udać się do innego lekarza i opowiedzieć mu o swoich objawach. Ważne, aby mówić prawdę i szczerze odpowiadać na pytania specjalisty. Możliwe jest (choć mało prawdopodobne), że została Pani źle zdiagnozowana. Warto jednak wiedzieć, że w przypadku chorób i zaburzeń psychicznych istotną rolę w leczeniu odgrywa trafna diagnoza na jak najwcześniejszym etapie rozwoju choroby - wtedy są lepsze rokowania w leczeniu. Proszę pamiętać również, że choroba psychiczna nie jest wyrokiem. W dzisiejszych czasach istnieje wiele skutecznych metod leczenia zarówno farmakologicznego jak i psychoterapii a to pozwala na funkcjonowanie w społeczeństwie. Wiele osób chorych psychicznie, przy właściwym leczeniu może pracować i prowadzić normalne życie (choć oczywiście z pewnymi ograniczeniami). Ukrywanie objawów może przynieść chwilową ulgę ale na dłuższą metę zawsze działa na niekorzyść pacjenta.
Powodzenia.
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Skierowanie do szpitala psychiatrycznego – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Wskazania do dożywotnego leczenia psychiatrycznego w szpitalu – odpowiada Mgr Anga Aleksandrowicz
- Czy lekarz rodzinny ma prawo skierować na przymusowe leczenie do szpitala psychiatrycznego? – odpowiada Agnieszka Jamroży
- Jaki szpital psychiatryczny wybrać? – odpowiada Mgr Kamila Drozd
- Diagnoza u męża po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego – odpowiada Lek. Krzysztof Szmyt
- Myśli samobójcze po wyjściu ze szpitala psychiatrycznego – odpowiada Mgr Justyna Piątkowska
- Czy w tej sytuacji powinnam udać się do szpitala psychiatrycznego? – odpowiada mgr Edward Jakubowicz
- Skąd diagnoza schizofrenii? – odpowiada Mgr Arleta Balcerek
- Czy zostanę skierowana do szpitala psychiatrycznego? – odpowiada Redakcja abcZdrowie
- Zasady leczenia psychiatrycznego – odpowiada Mgr Anna Ingarden
artykuły
Psychiatra - kim jest i co leczy? Jak wygląda wizyta?
Psychiatra diagnozuje i leczy choroby oraz zaburze
Jak leczyć depresję?
Rozpoczęcie leczenia depresji to dla chorego może
Małgorzata Halber trafiła do szpitala psychiatrycznego. "A więc stało się"
43-letnia Małgorzata Halber to jedna z tych gwiazd