Skład gotowego, wędzonego łososia

Witam!Niedawno kupilam wedzonego łososia. prosze mi napisac, czy jego sklad jest w porzadku. Skladniki: łosoś atlantycki(Salmo salar-wyhodowany w Norwegii), sól, cukier, koper suszony, aromat, wzmacniacz smaku:glutaminian monosodowy.na opakowaniu jest napisane:cięty z najlepszej czesci fileta łososia. Dziekuje za odpowiedz.

Skład łososia można uznać za zgodny z normami, dla żadnego z wymienionych składników nie potwierdzono w badaniach klinicznych szkodliwego działania na zdrowie w ilości jaką można spożyć wraz z rybą. Jednak jeżeli poszukuje Pani produktu najwyższej jakości to fakt, że producent dodaje glutaminian monosodowy będący wzmacniaczem smaku sugeruje, że produkt sam w sobie nie jest wystarczająco smaczny. Jeżeli będzie Pani miała możliwość wyboru sugerowałabym zakup ryby wędzonej z dodatkiem wyłącznie soli, a przyprawy wedle uznania dodała samodzielnie w domu.