Składniki odżywcze na uśmierzenie bólu kręgosłupa

Dzień dobry. Chciałbym dowiedzieć się, jakie produkty spożywcze i jakie składniki odżywcze pomagają pozbyć się bólu kręgosłupa. Które z nich mają na to największy wpływ? Mateusz z Wielkopolski

Niestety nie ma takich składników odżywczych, które mogłyby zniwelować ból odczuwalny w wyniku zmian funkcjonalnych czy strukturalnych w obrębie kręgosłupa. Są pewne rośliny, które mają działanie znieczujalające, ale jest to wynikiem obecności nie substancję odżywczych, a związków bioaktywnych jak np. opioidy. Ich stosowanie jednak nie jest zupełnie bezpieczne i jeżeli miałyby stanowić alternatywę do tradycyjnej farmakoterapii wymagają nadzoru specjalisty.