Skłonność do zakrzepów w nogach

Mam skłonność do zakrzepów w nogach (żylaki-2 operacje), zwłaszcza po wielogodzinnych podróżach autobusem. Co najlepiej zażyć przed podróżą?W rodzinie wystąpił zator mózgu. Wiem, że lekarzom nie wolno polecać alkoholu, ale czy profilaktycznie można w małych ilościach i jaki najlepiej ?(w mojej rodzinie nigdy nie było problemu alkoholowego).

Alkohol absolutnie nie nadaje się do takich celów. Można zastosować Acard 150mg 1x1 tabl na kilka dni przed i po podróży. Jeśli stwierdzono u pana kiedyś jakiś zakrzep to profilaktycznie stosuje się heparynę drobnoczasteczkowa w iniekcjach podskórnych na dzień przed podróżą. Po receptę na heparynę trzeba pójść do lekarza.