Płaczliwość i nerwowość oraz brak chęci do życia

Od długiego czasu nie mam ochoty do życia,wszystko mnie denerwuje,jestem bardzo nerwowa i płaczliwa,powoli sama mam siebie dosyć.Mam problemy z tarczycą-niedoczynność ale obecnie jest w normie,biorę regularnie tabl.Czy są jakieś tabl bez recepty na poprawę nastroju,depresję.Czytałam na forum,że dużo osób stosuje 5htp?Warto je kupić?

Leki zarówno te na receptę jak i do kupienia bez recepty oddziaływują głównie na objawy. Warto jednak zastanowić się także nad przyczynami emocjonalnymi i psychologicznymi, z powodu których czuje się Pani w taki sposób. W tym pomocna może być psychoterapia. Zachęcam, żeby rozważyć także i taką formę pomocy.

Dzień dobry,

Jeżeli leczy Pani tarczycę, to wymienione objawy najprawdopodobniej nie wynikają z jej niedoczynności. Innymi słowy, objawy mogą mieć źródło psychogenne, a to najlepiej skonsultować u lekarza psychiatry lub psychoterapeuty.
Nie istnieją specyfiki na zaburzenia afektywne, które jednocześnie LECZĄ i nie są na receptę !

Po pierwsze, proszę się ponownie upewnić, czy badania tarczycowe na pewno są w normie. Jeżeli to zostanie wyeliminowane, proszę się zgłosić do doświadczonego lekarza psychiatry. Może Pani mieć współistniejące zaburzenia depresyjne. Oprócz tego zalecana jest psychoterapia u osoby z odpowiednimi kwalifikacjami, gdyż same leki nie uporają się z ewentualnym zaburzeniem emocjonalnym.

Dzień dobry. Proponuję następujące działania: wizyta u lekarza rodzinnego i ewentualnie endokrynologa aby wykluczyć przyczyny fizyczne, nastepnie konsultacja u lekarza psychiatry - to lekarz powinien zaproponować leczenie i leki, nastepnie wizyta u psychoterapeuty i ewentualna terapia. Odradzam leczenie na własną rękę i opieranie się na lekach zalecanych na forach. Pozdrawiam.