Skłonności biseksualne mężczyzn

Witam, proszę o informację, czy prawdą jest, iż z klinicznego punktu widzenia w przypadku zdecydowanej większości biseksualnych mężczyzn z biegiem lat ich preferencje seksualne będą przesuwały się w kierunku orientacji homoseksualnej i w wieku powiedzmy 35-40 lat staną się homoseksualistami bądź zdecydowanie przeważać będzie u nich biegun homoseksualny? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Dzień dobry.

Nie wydaje się, by opisany przez Pana "kierunek" przesuwania się orientacji można było uogólnić do, jak Pan napisał "zdecydowanej większości biseksualnych mężczyzn" - chyba, że zna Pan wyniki jakichś badań na ten temat.
Jeżeli nie - należałoby przyjąć, że tego rodzaju zmiany mają charakter indywidualny i trudno ustalić dla nich jakiś jednolity "algorytm".

Pozdrawiam.