Skuteczny sposób na odłożenie tkanki tłuszczowej na brzuchu

Czy istnieje jakiś szybki i skuteczny sposób, żeby odłożyć tkankę tłuszczową na brzuchu? Chodzi mi o to, żeby przytyć w tłuszcz, a nie w mięśnie. Jaką dietę stosować, żeby zaczął się intensywnie u nas odkładać tłuszcz? Jestem świadomy spraw zdrowotnych z tym związanych i prosiłbym o poważne potraktowanie tego pytania.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam,
Można zastosować dietę wysokaloryczną tzn. przewyższjącą Pana zapotrzebowanie - w ten sposób tłuszcz się odłoży.
Pozdrawiam

Witam serdecznie,

W celu zwiększenia masy ciała powinien Pan być na tzw. bilansie dodatnim czyli dostarczać więcej kalorii niż Pan zużywa. Proszę wyliczyć swoją czynną przemianę materii i tak dobrać jadłospis aby energetyczność diety ją przewyższała. Jeżeli miałby Pan problem z ustaleniem diety zachęcam do kontaktu, chętnie pomogę.

kontakt: tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
dietetyk