Skutki jadania zbyt gorących posiłków

Dzień dobry , jeżeli się jada zbyt gorące posiłki czy jest to niezdrowe lub niebezpieczne dla zdrowia czy nie ma to wpływu. Na przykład dla układy trawiennego czy pokarmowego. Czy można sobie poparzyć przełyk i mieć z tego powodu np; wrzody. Prosze o odpowiedz ponieważ ja mam tendencję do zbyt natarczywego jedzenia nawet w tedy gdy to jedzenie jest bardzo ciepłe, gorące. Jeżeli ma wpływ to jaki? Dziękuję i proszę o odpowiedź.

Ewa Kozłowska Dietetyka, Warszawa

Witam serdecznie,

oczywiście zbyt gorącym jedzeniem można się poparzyć , najkorzystniej spożywać posiłki lekko ciepłe.

Pozdrawiam