Śluz czy preejakulat?

Witam, nie wiem, czy trafiłem na dobrą stronę, ale mam ważne pytanie. Mianowicie: "kochałem się" z moją dziewczyną, tzn. wszedłem w nią 3 razy, bo sytuacja do tego zmusiła... na moim członku pojawił się śluz, ale "nie doszedłem". I tu pojawia się moje pytanie: czy to był śluz z pochwy mojej dziewczyny, czy po prostu jest jakaś możliwość, żeby pojawił się śluz na moim członku przed dojściem...?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

U mężczyzny tuż przed orgazmem pojawia się często niewielka ilość śluzu, która może zawierać zdolne do zapłodnienia plemniki. Jednak jeśli Pan wykonał jedynie 3 ruchy frykcyjne, to mało prawdopodobne, aby u Pana doszło do wydzielenia tego śluzu (no chyba, że miewa Pan przedwczesny wytrysk). Opisany przez Pana śluz pochodzi najpewniej z dróg rodnych partnerki. Wydaje mi się, że zanim znowu "sytuacja Pana do tego zmusi", aby uprawiał Pan seks, warto poszerzyć swoją wiedzę z zakresu seksualności człowieka. Choćby w kwestii antykoncepcji - warto używać prezerwatywy...

Pozdrawiam!