Śluz jak w dni płodne, kłucie w jajnikach i ból piersi a ciąża

Witam ponownie. Poruszę ten sam temat co wcześniej, lecz dodam parę istotnych rzeczy, które są dla mnie bardzo, bardzo ważne. Zacznę od tego, że zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne (jednofazowe dwuskładnikowe). Są to moje pierwsze tabletki, brałam od 3. dnia cyklu. W ulotce piszę, że można, tylko przez pierwsze 7 dni brania tabletek trzeba się zabezpieczać. Przez te 7 dni nie odbył się żaden stosunek. Lecz już w 8. dniu się odbył, bez wytrysku we mnie, i także 9. dnia bez wytrysku we mnie. Wiem, że to nie ma znaczenia (był to 10. i 11. dzień cyklu) i potem już żaden stosunek nie odbył się. I od tamtych dni zauważyłam, że ciągle mam taki śluz na wzór płodnego. Mimo że żadnych stosunków nie było. Ciągnie się, raz jest biały, raz przezroczysty bardziej, galaretkowaty. Do dnia dzisiejszego, czyli przez prawie połowę cyklu i czuję kłucie w jajnikach, podbrzuszu i bolą mnie piersi. Moje pytanie, czy tabletki nie zadziałały, bo jest to moje pierwsze opakowanie w życiu? Albo w ogóle nie zadziałały z jakiś powodów i stąd ten śluz ? A ten ból jest spowodowany tym, że doszło do zapłodnienia? Czy po prostu organizm tak reaguje na dawkę hormonów i musi się przyzwyczaić? Dodam, że tabletki brałam regularnie raz się spóźniłam, ale tylko 1,5 h, więc skuteczność została zachowana. Jutro biorę ostatnią tabletkę i ten ból może być spowodowany tym, że zbliża się krwawienie z odstawienia? Dodam, że robiłam test ciążowy 10 dni po stosunku z porannego moczu (ale i tak za szybko, lecz nie mogłam wytrzymać), wyszedł negatywny. Czy mogę test ciążowy powtórzyć, kiedy minęło już 2 tygodnie, z porannego moczu?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Jeśli zażywała Pani pigułki zgodnie z zaleceniami, nie występowały wymioty oraz nie zażywała Pani leków mogących obniżyć skuteczność antykoncepcji hormonalnej, to ryzyko ciąży jest mniejsze niż 1%. W przypadku rozpoczęcia stosowania tabletek 2-5 dnia cyklu należy dodatkowo zabezpieczać się przez 7 dni (prezerwatywa) lub unikać współżycia i dopiero 8. dnia zażywania tabletek osiąga się skuteczną antykoncepcję. Tak też Pani postąpiła. Dlatego nie ma powodów, by sądzić, że jest Pani w ciąży. Ocena śluzu oraz temperatury nie ma sensu podczas zażywania antykoncepcji hormonalnej - nie jest miarodajna.

Może Pani powtórzyć test ciążowy po 2 tygodniach od stosunku, jednak chyba najlepiej byłoby poczekać po prostu na krwawienie miesiączkowe, które powinno wystąpić 2-5 dnia 7-dniowej przerwy między opakowaniami. Brak krwawienia w tym terminie powinien skłonić Panią do wykonania testu ciążowego.

Pozdrawiam!