Sport po zapaleniu żył głebokich

Witam, jestem 24-letnią kobietą. Od 2 latach leczę ZŻG (kończyny dolnej, lewej). Przyjmuję na stałe acenokumarol, diosminex oraz cyclo-3fort; średnio raz w miesiącu kontroluję wskaźnik INR. Na co dzień chodzę w pończochach uciskowych. Mam pytanie dotyczące ruchu, wysiłku fizycznego. Konkretnie - na jaki rodzaj wysiłku mogę sobie "pozwolić". Posiadam sprzęt do ćwiczeń sprzed okresu choroby (stepper, LegMagic), ale nie wiem czy w moim przypadku mogę zacząć powrót do tego rodzaju ćwiczeń. W kwietniu br. miałam robione badanie dopplerowskie - załączę jego krótki opis aby łatwiej było zrozumieć moje położenie :) Z góry dziękuję za odpowiedź. Natalia. Opis badania: "Po lewej stronie niedrożna pozostaje żyła biodrowa wspólna, zewnętrzna zrekanalizowana przyściennie do spływu żyły biodrowej wewnętrznej. Poniżej żyła udowa wspólna zrekanalizowana w całości, a żyła udowa zrekanalizowana przyściennie (zdwojona). Żyła podkolanowa i żyły głębokie goleni prawidłowo drożne. Widoczne krążenie oboczne poszerzoną żyłą odpiszczelową i żyłami nabrzusznymi oraz drogą żyły biodrowej wewnętrznej"

Szanowna Pani!

Niestety mam zbyt mało informacji, by móc odpowiedzialnie wypowiedzieć się w Pani sprawie. Przedstawiony przez Panią wynik nie jest zbyt aktualny, nie znam również przyczyny choroby oraz występujacych u Pani czynników ryzyka.

W ZŻG zalecane jest wczesne uruchomienie, tzn. chodzenie. Unikać należy długotrwałego unieruchomienia.

Rodzaj i intensywność aktywności fizycznej zależy od wielu wspomnianych przeze mnie czynników i nie można wypowiadać się, nie znając danego pacjenta. Zachęcam więc do rozmowy z lekarzem prowadzącym Pani leczenie.

Pozdrawiam serdecznie