Sposoby leczenia objawów somatycznych

Gdzie leczyć PRZYCZYNĘ powstawania SOMATYZACJI, która trwa 24h/d przez WIELE DNI - nie objawu sytuacyjnego jak ból brzucha na egzaminie? Wtóry raz robi mi się tak: zdarzenie/problem/poczucie winy i... kłucie na linii mózg-serce, albo zamroczenie (jak po alkoholu), które czuję 24h/d przez WIELE DNI! A jak się NIE RUSZAM to nie mogę od tego ODERWAĆ MYŚLI - np. leżenie to koszmar! Mam leki, ale gdzie szukać przyczyny, aby się zabezpieczyć, bo w takim stanie nie da się nic. Medycyna zna coś takiego?

Witam,
skoro przyjmuje Pan leki to na pewno jest Pan pod opieką lekarza. Proszę z nim porozmawiać o pojawiających się dolegliwościach. Dodatkowo zachęcam do podjęcia psychoterapii, gdyż same leki działają jedynie na objaw. Podczas terapii odkrywa się i usuwa przyczynę występujących dolegliwości.

Pozdrawiam
http://www.centrum-sensis.pl

Mgr Joanna KoĹodziejczyk

Dzień dobry,
napisał Pan, że ma leki,
czy są to leki zalecane przez lekarza rodzinnego czy Psychiatrę?
benzodiazepiny czy leczące objawy , które Pan opisuje
czy przyjmuje Pan leki regularnie?
proszę skontaktować się z lekarzem Psychiatrą, ale również Psychologiem
Pozdrawiam

Szanowny Panie,

trudno ustalić przyczynę na podstawie tego postu, jeśli bierze Pan leki. W pierwszej kolejności powinien Pan wykluczyć wszystko, co związane ze zdrowiem fizycznym, czyli zrobić rutynowe badania, porozmawiać z lekarzem ogólnym i ustalić, czy przyjmowane leki nie są obarczone takimi skutkami ubocznymi.
Jeżeli znajduje się Pan pod opieką lekarza psychiatry i to od niego leki, należy zgłosić się do niego z pytaniem o prawidłowość takich reakcji w trakcie ich barania.
W kwestii regulowania objawów somatycznych w odpowiedzi na bodźce może Pan zasięgnąć porady i konsultacji terapeuty poznawczo-behawioralnego.

W razie pytań zapraszam do kontaktu,
Anna Szostak, www.ctzo.org