Zapytaj lekarza

7 4 0 , 5 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Sposoby na zmniejszenie apetytu

Dzień dobry mam na imię Kasia, 30 lat, ogólnie problemy ze zdrowiem jestem po 2 operacjach kręgosłupa lędź, astma, niedoczynność tarczycy, biorę sporo leków, które w połączeniu sprawiają że mam duży apetyt i to mój główny problem w walce z nadwagą, mam 165cm i ważę 79kg ponieważ przez rok udało mi się schudnąć ok 10kg.chodzę do dietetyka. mam tylko jeden problem i prośbę do Waszych kochanych specjalistów o poradę tabletek hamujących apetyt, skutecznych.to mój jedyny problem.błagam pomóżcie.Kasia
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Od czego zależy indeks glikemiczny potraw?

Indeks glikemiczny to poziom glukozy, jaki pozostaje we krwi poz spożyciu posiłku. Informacja o IG potraw jest bardzo istotna dla osób odchudzających się oraz cukrzyków.

Witam serdecznie,
Pani Kasiu nie istnieje tabletka na hamowanie apetytu, przynajmniej żadna ogólnodostępna bez recepty. U Pani nadmierny apetyt może być spowodowany zaburzeniem szlaków metabolicznych i szlaków nerwowych, które kontrolują uczucie głodu i sytości, albo problem leży głęboko w Pani psychice.
Jeśli korzysta Pani z porad dobrego dietetyka, to zapewne pomoże on Pani uporać się z nadmiernym apetytem poprzez odpowiednio skomponowaną dietę.
Czasami trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo przy Pani licznych dolegliwościach z pewnością organizm potrzebuje więcej czasu.
Proszę się nastawić optymistycznie i stosować do zaleceń dietetyka, a nie szukać drogi na skróty bo takowej nie ma.
Pozdrawiam

Dietetyk, absolwentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i Collegium Medicum UJ.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy