Spóźniający się okres oraz ból głowy i brzucha a odchudzanie

od tygodnia nie mam okresu, i boli mnie brzuch i glowa. czy to moze byc spowodowanie tym, ze od konca sierpnia bardzo malo jadlam i wgl. pod koniec pazdziernika wazylam 48,5 kg a teraz 44 .

Witam

Niestety nieracjonalne odchudzanie często zaburza gospodarkę hormonalną w organizmie. Skutkiem tego mogą być wspomniane przez Panią objawy i dolegliwości jak zatrzymanie miesiączkowania co z kolei powoduje bóle brzucha, oraz bóle głowy. Właściwa dieta ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Proponuję, aby jak najszybciej zgłosiła się Pani do specjalisty- dietetyka, który pomoże Pani ustalić odpowiednio zbilansowany jadłospis.

Witam serdecznie,

Zdecydowanie powodem braku okresu i innych dolegliwości, które Pani opisuje może być odchudzanie. Ma Pani niedowagę!! Proszę zgłosić się do lekarza ginekologa, który zdecyduje o dalszych krokach, a być może będzie konieczne wywołanie okresu.
Musi Pani pamiętać o właściwej diecie i o tym że ,,jesteśmy tym co jemy''! Proszę więcej się nie głodzić bo już pojawiają się pierwsze negatywne skutki niskokalorycznej diety.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację dietetyczną lub zachęcam do kontaktu tel 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk dietetyk