Możliwość zatrzymania okresu u osoby ważącej 45 kg przy 167 cm wzrostu

Dzień dobry. Chcialam zapytac czy przy wadze 45kg i 167wzrostu jest mozliwe zatrzymanie okresu ?

Zatrzymanie okresu jest możliwe w wielu przypadkach. W przypadku niedowagi jest to tym bardziej prawdopodobne. Powinna Pani skonsultować się z ginekologiem i dietetykiem jednocześnie i zacząć oddziaływać dwutorowo. Powodzenia.

Witam

Jeśli wspomniana masa ciała jest wynikiem stosowanej diety niskokalorycznej to zatrzymanie okresu może być nią spowodowane. Niestety nieracjonalne odchudzanie często zaburza gospodarkę hormonalną w organizmie. Właściwa dieta ma duży wpływ na prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Proponuję, aby jak najszybciej zgłosiła się Pani do specjalisty- dietetyka, który pomoże Pani ustalić odpowiednio zbilansowany jadłospis oraz koniecznie do ginekologa, który wykluczy inne schorzenia.