Zapytaj lekarza

7 3 6 , 1 1 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Spóźniony rozwój u siedmiolatki

Witam! Mam pytanie typu tk.Córka ma 7 lat i spozniony rozwoj ,nawet bardzi spozniony ,ostatnie badania wyscly bardzozle i lekarz skierowal ja na badanie tomografii głowy z kontrastem dozylnym.Pytanie czy dziecko bedzie pod narkoza ? Ile trwa takie badanie? Ja mialem tk robione calego ciala to z 20 minut trwalo ,a ostatnio mialem robione bez glowy to z 15 minut.Boje sie czy bedzie corke cos bolalo i ze nie wytrzyma ,bo wiem ze nie jest to badanie przyjemne.POZDRAWIAM
MĘŻCZYZNA, 37 LAT ponad rok temu

Fakty o zdrowiu - Oburęczne dzieci bardziej nadpobudliwe?

Witam serdecznie,
Z pana listu wniskuję o ogromnej trosce wobec córki,którą ona sama także na pewno odczuwa.Z tego jednak powodu może przejmować zarówno Pana lęki,jak i optymizm,czy tolerancję na niektóre bodżce bólowe.Zanim więc doświadczy badania,proszę spróbowac w samym sobie wypracować sposób łagodzący lęk w sytuacji stresowej.Jest ich w życiu na tyle dużo,że taki "zapas ratunkowy"przyda się i na przyszłość.Pomoże Panu i córce także lekarz,który będzie prowadził badanie,więc dla własnego spokoju można się odpowiednio wcześniej zwrócić do niego z prośbą o wyjaśnienie szczegółów i przygotowanie psychologiczne dziecka/np.poprzez obserwowanie podobnych badań u innych dzieci/.
Pozdrawiam serdecznie

Psycholog z uprawnieniami psychoterapeuty i mediatora.
0

O szczegóły badania, szczególnie u tak małego pacjenta, warto dopytać lekarza, który badanie będzie przeprowadzał. Zdaję sobie sprawę, że nie jest to łatwe zarówno dla Pani jak i dla córeczki, jednak szczgółowa diagnostyka jest konieczna do podjęcia adekwatnego leczenia, rehabilitacji i wspierania rozwoju dziecka.

Psycholog i psychoterapeuta. Absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy