Spożycie surowego ziemniaka

Witam. Moja mlodsza siostra zeby nie isc do szkoly zjadla surowego ziemiaka. Teraz placze ze boli ja brzuch,ma stan podgoraczkowy. Mowila ze nie byl to zielony ziemiak tylko normalny, bez zieleni. Czy mogla zatruc sie solanina mimo ze ziemiak nie byl zielony i powinnam jechac z nia do szpitala. ? Byly to ziemniaki ze sklepu.

Aleksander Ropielewski

Należy obserwować sistrę, jednak jest mało prawdopodobne aby doszło do zatrucia. Solamina odkłąda się w organizmie przez dłuższy okres czasu i i lość jej zawarta w jednym ziemniaku jest niewystrczająca do zakażenia.