Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 3 9

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co na otyłość brzuszną?

Otyłość brzuszna niesie bardzo negatywne konsekwencje dla zdrowia. Jest to nie tylko problem medyczny, ale także ekonomiczny i społeczny. Prof. Wojciech Drygas informuje, o czym należy pamiętać, podczas walki z tą chorobą.

Witam. Kapusta jest dość ciężkostrawna i raczej nie jest polecana dla osób z chorobami trzustki.

Rezydentka w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym w Kielcach.
0

Ogólnie przy chorej trzustce zaleca się dietę łatwostrawną, która wyklucza produkty wzdymające takie jak np kapusta. Wszystko jednak zależy od fazy choroby i stopnia jej zaostrzenia.

Dietetyk należący do Polskiego Towarzystwa Dietetyki, Polskiego Towarzystwa Żywienia Pozajelitowego, Dojelitowego i Metabolizmu, Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków oraz Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej.
0
Mgr Monika Macioszek Dietetyk
60 poziom zaufania

W chorobach trzustki zaleca się dietę lekkostrawną z ograniczeniem tłuszczy i wykluczeniem produktów wzdymających, takich jak np. kapusta. Chorobom trzustki często towarzyszy biegunka, spożywanie kapusty może ją zaostrzyć, kapusta bowiem zaliczana jest do produktów ciężkostrawnych o dużej ilości błonnika, zalegającego długo w przewodzie pokarmowym. Należy również pamiętać, że osoby z chorą trzustką powinny spożywać posiłki świeżo przygotowane, należy unikać odgrzewania i odsmażania.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy