Spożywanie leków po końcu ważności

Gdy lek kończy swoją ważność, to trudno mi uwierzyć by na drugi dzień straciły swoją jakość i mogą zaszkodzić.Więc mam pytanie, ile jeszcze można trzymać np: syrop Polfergan na zatrucia pokarmowe, który miał datę ważności do końca maja a mamy połowę czerwca? Czy jakbym teraz zażyła, to mogłabym sobie zaszkodzić?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Każdy lek ma konkretną datę ważności do spożycia. Po jej przekroczeniu producent leku nie bierze odpowiedzialności za działanie leku i ewentualne skutki uboczne. Dlatego też nie zaleca się spożywania przeterminowanych leków. "Stare" leki należy wrzucić do specjalnych pojemników na odpady farmaceutyczne, znajdujących się w wielu aptekach.