Spożywanie serów w ciąży

Czy w ciąży można jeść smażone oscypki? Jestem w 10tc. Czytałam że po obróbce termicznej można jeść sery tego typu jednak wolę zasięgnąć opini specjalisty

Po obróbce termicznej może Pani spożyć oscypek bez znaczącego zagrożenia mikrobiologicznego. Należy jednak zauważyć, że produkt ten nie jest polecany kobietom w ciąży również ze względu na bardzo wysoką zawartość soli, która może prowadzić do nadmiernego wzrostu ciśnienia krwi (czym kobiety w ciąży i tak są bardzo zagrożone).