Stały ból pod żebrem z prawej strony

Witam! U mojej Mamy właśnie towarzyszy stały ból pod żebrami z prawej strony. Wcześniej miała silny atak bólu całego brzucha i miała nawet problemy z oddychaniem, wymiotowywała. Byliśmy na Usg zrobił wszystkie badania narządów wewnętrznych i doktor stwierdził tylko powiększenie wątroby i dwa małe torbiele. Do tego u mojej Mamy towarzyszą gazy i wzdęcia, od paru lat ma powiększony brzuch a nie jest jakoś otyła. Mam takie pytanie co może to stwierdzać? i jakie podjąć następne kroki?

Witam , nie istnieje diagnozowanie , ani leczenie przez internet - na odległość!!! Proszę zgłosić sie do lekarza rodzinnego celem zaplanowania badań diagnostycznych!!! z.żurawski