Stan po omdleniu i dysfunkcja skurczowa mięśnia sercowego

Witam jestem Krzysiek i mam 22 lata niedawno przebyłem pobyt w szpitalu na oddziale Kardiologicznym stan po omdleniu. Stwierdzono u mnie Dysfunkcję skurczową mięśnia sercowego. EF ok. 45-50%. Szybko się męczę mam zawroty głowy oraz miewam Kołatania Serca. Czy na tej podstawie mogę ubiegać się o rentę na czas leczebnia choroby..? Proszę o odpowiedź. Jasne że wolałbym pracować ale zdrowie dla mnie jest najwżniejsze.

Witam. Jeśli ma Pan odpowiednią ilość okresów składkowych i nieskladkowych w ZUS to jak najbardziej może Pan ubiegać się o rentę. Po zakończeniu zwolnienia lekarskiego (o ile spełnia Pan kryterium rokownicze powrotu do pracy) może Pan również pobierać świadczenie rehabilitacyjne.