Stany lękowe i niska samoocena u 23-latka

Dzień Dobry,mam kilka lat pewne objawy a mianowicie w okresie Dojrzewania miałem pewne problemy mój ojciec je wykpił,zlekceważył zostałem z nimi sam I od kilku lat myślę bezustannie o tym co doprowadziło mnie do dziwnych stanów w których myślę tylko o tym widzę bez sens swojego istnienia Lepiej było by umrzeć lub nigdy się nie urodzić czy jest to jakaś choroba ?

Witam,
od kilku lat ma Pan pewne trudności. Opowiedział Pan o nich ojcu, a on zamiast Pana wesprzeć, wyśmiał je. Jest mi strasznie przykro, że Pana ojciec nie wykazał się żadną wrażliwością czy empatią. Każdy z nas ma różne trudności, różną odporność i różne sposoby radzenia sobie. To, że dla kogoś jakąś sytuacja jest bezproblemową, nie oznacza, że inna osoba nie może mieć trudności.
Nie doszukiwalabym się na podstawie Pana wiadomości jakiejś choroby w Panu, a najbardziej jakiejś skazy przekraczającej Pana. Mam poczucie, że potrzebuje Pan wsparcia, akceptacji i być może jakiegoś ukierunkowania w szukaniu rozwiązań. Gorąco namawiam Pana, by skorzystał Pan z pomocy terapeuty. Obecną sytuację naprawdę można zmienić, proszę jedynie się nie poddawać.
Pozdrawiam serdecznie,
Marta Kołacka

Dzień dobry!

Depresja, stany lękowe są stanem chorobowym. Każdego człowieka dotykają jednak w życiu różnego rodzaju trudności, kryzysy, dylematy i nie zawsze można im nadać nazwę, diagnozę choroby. Jest to po prostu stan, w którym trzeba w szczególny sposób zaopiekować się sobą, także przy wsparciu specjalisty. Myśli samobójczych, stanów depresyjnych nie można ignorować. Jest możliwe, aby poczuł się Pan lepiej, znalazł najlepsze możliwe rozwiązanie dla swoich problemów i odzyskał wiarę w siebie. Proszę zgłosić się do psychologa i/ lub lekarza psychiatry.

Pozdrawiam!